KontaktMaj 07 2021 01:32:40
Pytania i odpowiedzi: porady prawnika i adwokata
Pytania i odpowiedzi >porady prawnika i adwokata
Co to jest sygnatura akt?Co to jest wokanda sądowa (sesja sądowa)?Jak wydobyć z klawiatury znak paragrafu?Jak zwracać się do sądu?
Co to jest sygnatura akt?
Sygnatura akt / sygnatura sprawy to alfanumeryczne oznaczenie akt danej sprawy rozpoznawanej przez sąd, a także przez inny organ władzy publicznej. Oznaczenie to służy jako identyfikator sprawy i jednocześnie zawiera w sobie najważniejsze dane informacyjne o rodzaju sprawy i trybie jej postępowania.
Do góry
Co to jest wokanda sądowa (sesja sądowa)?
Wokanda to spis spraw sądowych w kolejności, w jakiej mają być w danym dniu rozpatrywane. Często nazywane jest to także sesją. Aktualną wokandę (sesję) znajdziesz nie tylko na drzwiach sali rozpraw, ale także w sekretariacie danego wydziału sądu.
Do góry
Jak wydobyć z klawiatury znak paragrafu?
Nie jest to takie trudne. Wystarczy wcisnąć i przytrzymać klawisz ALT (zazwyczaj lewy) i z klawiatury numerycznej wpisać kod 21 (cyfry 2 i 1), puszczasz ALT i już masz na ekranie piękny znak paragrafu.
Do góry
Jak zwracać się do sądu?
Zwracając się do sądu, używaj zwrotu „Wysoki Sądzie”, „proszę Wysokiego Sądu”. Pamiętaj o zachowaniu należytej powagi i uwzględnieniu majestatu tego organu. Zadbaj o odpowiedni strój, przed wejściem na salę rozpraw wyłącz telefon komórkowy. Absolutnie nie używaj słów obraźliwych lub dwuznacznych, przekleństw, nie podnoś głosu. Pamiętaj, że składasz zeznania przed sądem pod przysięgą w związku z czym nawet odpowiadając na pytania obrońcy czy też prokuratora, zawsze kieruj swoją odpowiedź w stronę Wysokiego Sądu.
Do góry
Ostatnio dodane do serwisu adwokaci.zolsztyna.pl
- Prawnicy z Olsztyna - serwis prawniczy

Najnowsze Wizytówki na stronie adwokaci.zolsztyna.pl
· znany adwokat · znany prawnik · radca prawny · prawnik-admin · adwokat-admin · prawnicy-admin · adwokaci-admin · adminizi · doradztwo podatkowe · kancelaria adwokacka · doradztwo prawne · kancelaria prawna · biuro Notio · prawnicy · prawnik · adwokaci

- Zobacz wszystkie wizytówki
Najnowsze odnośniki na stronie
1. Regionalni Prawnicy z Olsztyna - Prawnicy z Olsztyna.
2. GTmetrix.com - Latest Performance Report for prawnicy z Olsztyna
3. Prawnicy Olsztyn - Serwis prawników i adwokatów w Olsztynie i okolicach.
4. Kancelaria Adwokacka 'LINK' - Znany adwokat z doświadczeniem i reputacją.
5. Link do Prawnika - Prawnik obejmujący duży zasięg, całą Polskę i świat.
  Zobacz więcej dynamicznych odnośników prawników.

Adwokaci Olsztyn polecają:
reklama mbankProfesjonalne serwery www
Nazwy i adresy z branży nieruchomości
· Adres Olsztyn · Agencja · Condotel · Condotel Olsztyn · Domki · Eksiazenice · hostel · Kwatery · Locum · Lokum Olsztyn · Pokoj · Posesja Olsztyn · Ptasia-wyspa · PtasiaWyspa · Unieszewo · witryna24
Nazwy i adresy z branży prawa i administracji
· adwokaci-olsztyn · adwokat-olsztyn · prawnicy-olsztyn · prawnik-olsztyn
Najnowsze Wizytówki na stronach serwisu Adwokaci Olsztyn
· znany adwokat · znany prawnik · radca prawny · doradztwo podatkowe · kancelaria adwokacka · doradztwo prawne · kancelaria prawna · biuro Notio · prawnicy · prawnik · adwokaci · adwokat

- Zobacz wszystkie profile
Dowcip adwokatów
Zdesperowany motorniczy tramwaju w czasie przerwy śniadaniowej, powiesił się na pętli.